(Видео) Само еден човек во историјата на тенисот вака започнал меч! Тој лудуваше на теренот

0
364

Ник Киргиос дефинитивно е мастор за забава на тениските терени.

Видовме многу работи од Австралиецот кој очигледно ги гледа натпреварите како забава, но она што го стори на почетокот на дуетот против русинот Медведев на мастерсот во Рим, досега не е видено.

Киргиос првиот поен против русинот го започна се сервис испод рака. Русинот успеа да го изненади со овој потег, а публиката беше воодушевена.

Кирјос свесно го изврши овој потег.

“Пред натпреварот, се шегував со мојот колега Френсис Тиафо, и му реков дека мојот прв сервис ќе биде испод рака. Кога видов дека помина, ме охрабри. Беше забавно. Му требаше ритам, а јас не му дозволив да го пронајде својот” , рече Кирјос.

Киргиос славеше со 2:1 во сетови и се пласираше во 2.коло на АТП 1000 мастерсот во Рим, каде за противник ќе гo има норвежанецот Руд.

Погледнете си сите лудории на Киргиос против русинот…

Коментирај