(Видео) Сакате да бидете како Леброн Џејмс? – Тренирајте вака!

0
335

За да се успее во НБА лигата не е потребен само талент кој Леброн Џејмс несомнено го има.

Освен талентот, за да се стане добар кошаркар треба да се има волја за успех, издржливост за тежок тренинг процес, а Леброн едноставно ужива да вежба.

Пристигна во НБА лигата во 2003 година и уште во својата дебитантска сезона стана доминантен лидер во Кливленд Кавалирс.

Од оваа сезона па во наредните 4 години ќе биде дел од Лос Анџелес Лејкерс.

Во ова видео ќе погледнете како изгледа еден тренинг на Леброн….

Коментирај