Видео: Рамос му скрши нос на противникот и остана неказнет!

0
274

Серхио Рамос е еден од најдобрите дефанзивци во светот, но не ретко прави групи и неспортски стартови.

Епитетот на груб дефанзивец Рамос го потврди и на вечерашниот меч против Викторија Плзен ненамерно му скрши нос на противничкиот фудбалер Хавел.

Извор: sportski.mk

Коментирај