(ВИДЕО) Помпео пристигна во Охрид

0
558

Американскиот државен секретар Мајк Помпео пред малку пристигна во Охрид, каде треба да има средби со претседателот Пендаровски и премиерот Зоран Заев, објави Канал5.

Помпео е втор американски државен секретар кој ја посетува земјата, а прв по 2001та кога дојде Колин Паувел.

Охрид денеска е под полициска опсада поради високиот американски гостин.

Извор: лидер.мк

Коментирај