27 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Магазин Забава Видео полно емоции, бајката на Вардар преку објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

Видео полно емоции, бајката на Вардар преку објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

0
493

 

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) објави видео полно емоции од бајката на Вардар во Келн изминатиов викенд кога „црвено-црните” станаа шампиони на Европа и покрај сите проблеми со кои се соочија оваа сезона.

24 часа по големиот триумф на Вардар над Веспрем во финалето, ЕХФ објави видео полно емоции и напиша:„Ова не може да се објасни со зборови. Толку многу емоции на теренот, толку многу неверојатни моменти за фановите…“

Коментирај