ВИДЕО: Полицијата го брка, патниците бегаат – Пијан Русин со автомобил направи хаос низ аеродромски терминал

0
511

Еден пијан руски возач направи хаос на аеродромскиот терминал бегајќи од полицијата. Снимките од безбедносните камери покажуваат пијан возач кој влегува на терминалот и прави хаос низ него, а за среќа ниту еден патник не е повреден.

Обезбедувањето неуспешно се обидува да го спречи и застане, а вкупната штета е околу 130.000 евра.

Подоцна е соопштено дека од полицијата бегал бидејќи со себе имал три грама марихуана.

Коментирај