(Видео) Погледнете како се избламира Ремзи, новиот играч на Јувентус кој ги налути италијанците!

0
197

Новото засилување на италијански Јувентус, репрезентативецот на Велс, Арон Ремзи, како слободен играч летово дојде во Торино од лондонски Арсенал.

И Ремзи прописно се избламира откако му дадоа да ја нацрта Италија.

Велшанецот нацрта нешто што воопшто не личи на Чизма, па потегот ги збесна сите Италијанци…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

извор:kurir.mk

Коментирај