(Видео) Погледнете го спектакуларното забивање на овој средношколец – Вака неможат ни НБА ѕвездите!

0
246

Кошаркарот од средното училиште Оук Риџ од Нивен Гловер, изведе брутално забивање на кое и ѕвездите од НБА можат да му позавидат.

Гловер направи движење од 360 степени, ја префрли топката низ нозете и на монструозен начин ја заби топката во кошот.

Инаку, да биде уште почудно игра на позицијата бек и е висок само 196 сантиметри!

Браво дете иднината е пред тебе…

Коментирај