(Видео) Погледнете го најлудиот сервис во историјата на Вимблдон!

0
355

Белгискиот тенисер Ксавиер Малис на мечот на ветераните на тенискиот гренслем Вимблдон направи неверојатен потег откако имаше сервис кој за првпат се случува на тениските терени.

Сервисот е навистина неверојатен и не се гледа секој ден, а противниците беа толку изненадени што по малку е беа збунети што се случува, па така поенот го освои токму Малис.

Погледнете ТУКА како сервираше Малис…..

Коментирај