(ВИДЕО) Папата не му дозволи на Заев да му ја бакне раката

0
2878

Папата Франциск пристигна на скопскиот аеродром, а таму беше пречекан од претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Зоран Заев.

Во моментот кога премиерот Заев тргна да му ја бакне раката, папата не му дозволи.

Коментирај