(Видео) Ова сите го чекавме – Најубавата фудбалерка на светот го покажа своето извајано тело!

0
423

Алекс Морган, една од најубавите фудбалерки во светот, конечно одлучи да покаже со што располага.

Американката се сликаше за познатото списание Sport Illustrated, а друштво и правеа врвниот модел Тајра Бенкс и поранешната чирлидерка Камила Костек.

– Ја избравме Морган затоа што таа е симбол на женската моќ и е една од најубавите спортистки во светот – велат од ова списание.

Оваа фудбалерка, светската јавност ја запозна на една церемонија каде што се сликаше со Мохамед Салах. Таа имаше огромно деколте, но тоа Салах не го интересираше, дури и не ја погледна, што ја изненади јавноста.

Останува прашањето дали “Мо” ќе ја разгледа оваа фото сесија сега…

Коментирај