ВИДЕО: Ова се случува кога човек е заробен на едно место 7 години – Снимки од Асанж додека боксува со замислен непријател

0
290

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж помина 6 години и 10 месеци во еквадорската амбасада во Лондон, каде имал политички азил, пред да биде уапсен на 11. амрт.

За тоа време, развил многу чудно однесување и станал како што многумина велат, исклучително неуреден.

После апсењето, се појавија неколку снимки кои покажуваат што се правел во заробеништво.

Прво се појави снимка на која тој во соба вози скејтборд, а сега можеме да видиме и како поминувал остатокот од времето.

Тој прво прави кунг фу вежби, прави чудни движења со рацете, а потоа почнува да скока во место некое време додека си прави јадење.

Да потсетиме, Асанж на 11 март го изнесоа од еквадорската амбасада во Лондон во кој помина скоро 7 години во страв од депортирање во САД.

Коментирај