(Видео) Ова го може само тој – Погледнете каков потег направи французинот на меч топка!

0
323

Францускиот тенисер Гаел Монфилс спектакуларно го заврши второто коло на УС Опен, совладувајќи го Роман Копила со 3-0 во сетови 6:3, 6:2, 6:2.

Монфилс, кој важи за еден од најатрактивните тенисери на светот, направи потег од 360 степени и смечуваше на меч топка!

Само тој може да направи вакво нешто …

Французинот во следното коло ќе се сретне со Денис Шаповалов.

Коментирај