ВИДЕО: Ова е најголемиот јавен срам на Северина, а не е порно снимката

0
1374

Изведбата на песната „Мала је дала“ од кантавторот Зринко Тутиќ, на доделувањето на наградите Порин во 2002 година е најголемиот јавен скандал кој Северина го има приредено во нејзината професионална музичка кариера.

Пред почетокот на нејзиниот настап, Зринко ја замолил Северина да не ја пее таа песна поради наводно несоодветниот текст за таа пригода. Но, таа реши да му приреди непријатно и скандалозно изненадување и јавно да го посрамоти пред сите, додека тој седи во прв ред. Слушнете што пееше Севе тогаш.

Коментирај