Видео: Ова е дефинитивно гол на колото во ЛШ!

0
455

Ајакс во средата ја прегази Валенсија на „Местаља“ и победи со 3:0, но во центарот на вниманието е Хаким Зијех.

Мароканецот го постигна голот на вечерта и дефинитивно еден од најубавите голови во Лигата на шампиони оваа сезона.

Извор: sportski.mk

Коментирај