Видео од кое ќе се наежи секој Македонец: Маестрална изведба на химната од Дурловски

0
2551

Мојата идеја била и ќе биде – љубов! Ви ја давам од душа на сите, споделете ја и чувајте ја. Да си вечна Македонијо, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил, споделувајќи ја химната на Република Македонија во негова изведба.

Извор: kurir.mk

Коментирај