ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во автобус на ЈСП

0
3532

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје бил приведен М.С. (32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со кршење на предмети во автобус со број 5 на ЈСП Скопје, додека сообраќал во близина на спортски центар во населбата Аеродром, по што и физички го нападнал возачот на автобусот Б.Ш. (57) од Скопје.

По излегување од автобусот на автобуската постојка, М.С. бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Драма во автобус на ЈСП: Пијан патник кршел предмети, па го нападнал возачот, потоа тој добил ќотек

Коментирај