ВИДЕО: Објавен спотот „Црнила” за владеењето на Заев и на СДСМ

0
763

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук го објави спотот со кој се отсликува црното владеење на СДСМ и на премиерот Зоран Заев.

– Црнила – Спот: Црно време! Неразјаснети убиства. Газење на народот и државата. Промена на име. Сиромаштија.Повисоки даноци. Криминални тендери и афери. Уништено земјоделие. Најзагадена држава и уништено здравство.

СДСМ И ЗАЕВ ДОНЕСОА ЦРНИЛА! Од сите нас зависи дали ќе дозволиме ова да продолжи. Ние ќе создадеме зора која ќе ги победи тие црнила. Зората ќе дојде, а ние сме искрата која ќе ја донесе, ќе донесе ново утро, нова надеж и подобри времиња.

Оваа зора е за Македонија!– напиша Мицкоски.

Извор:lider.mk

Коментирај