ВИДЕО: Ново шоу на Мурињо – Јас како играч бев мрзелив, не би се ставил себе си во игра

0
240

Жозе Мурињо е познат по своите спектакуларни пресконференции, па направи ново шоу на последниот прес.

Еден од новинарите коментираше дека слушнал дека Мурињо бил крајно мрзлив во текот на неговите играчки денови, па прашува дали е тоа точно и што би направил „Специјалниот“ со Мурињо како играч.

„Јас како играч бев напорен и мрзелив. Не би си дозволил да играм. Таков играч би го понудил некому, дури и би го дал џабе“, се пошегува Португалецот.

Извор: Спортски.мк

Коментирај