ВИДЕО: Новинарката се обиде да наметне тема, Ѓорчев со факти и оддржа лекција

0
875

Новинарка на 24 Вести вчера на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ се обиде во живо да ги постави тезите на СДСМ како поважни во интервјуто.

Иако се потруди да го врати на „вистински пат” искусниот пратеникот и создаде многу проблеми и веројатно кавга со уредниците заради незавршената работа.

„Знаете што… Ако погледнете околу нас, ќе видите дека се’ што е направено последниве 40 години е направено од владите на ВМРО-ДПМНЕ“, стои во описот на видеото кое Ѓорчев го објави на Твитер.

Коментирај