(ВИДЕО) Нова химна за Вардар: Вардаре не те оставаме

0
549

Македонскиот ракометен првак Вардар се подготвува за настап на Ф4-турнирот во Келн во рамки на Лигата на шампионите, а навивачите на „црвено-црните“ имаат нова песна со која ќе ги бодрат своите миленици во Германија.

Екипа „АСОВИ“ и Александар Митевски направија преработка на песната „Признавам“ од Маријана и Росана, а истата го носи името „Вардаре, не те оставаме“. Автор на истата е Тоде Новачевски, аранжер и продуцент е Александар Митевски, додека продуцент е Бобан Василески.

Извор:Лидер

Коментирај