(ВИДЕО) Неверојатно: Се нокаутираше самиот себе си

0
599

Дебитантот во УФЦ, Хосе Торес го совлада Џеред Брукс, но неговата победа е една од најбизарните некогаш видени во рингот.

Имено, Брукс беше многу подобар противник и во еден момент го фрли ривалот на земја, но се повреди и практично се нокаутираше самиот себе.

Извор: sportski.mk

Коментирај