(ВИДЕО) Не му е лесно и на принцот Вилијам со три деца

0
452

Во средата на 25 април, Обединетото Кралство го одбележа денот во спомен на војници кои беа дел од контингентот на австралиските и новозеландските сили кои се бореа во Галипол за време на Првата светска војна. Во таа прилика, утринската миса беше организирана во Вестминстерската опатија, каде што членовите на британското кралско семејство и оддадоа почит на сите мртви војници.

Освен идните сопружници Меган Маркл и принцот Хари, пристигна видно преплашениот принц Вилијам, кој речиси заспа за време на мисата. Се разбира, социјалните видеа веднаш ги проширија снимките, кои наскоро станаа вирален хит.

Коментирај