(Видео) Не доби ниту жолт картон: Како Смолинг го раскрвари Меси по цело лице?

0
331

Лионел Меси во 28. минута на мечот помеѓу Манчестер Јунајтед и Барселона остана да лежи на тревата видно раскрварен!

Дефанзивецот на Јунајтед, Крис Смолинг жестоко стартуваше над Меси и во таа прилика му ја пукна аркадата и носот.

Смолинг за овој старт не доби ниту жолт картон.

По укажаната лекарска помош, Меси продолжи да игра…

https://twitter.com/messigoalss/status/1116063653449564161

Коментирај