(Видео) На сервис го погоди тимскиот играч во глава со брзина од 160 км на час!

0
287

Незгода се случи на натпреварот во мешани двојки на тенискиот гренслем Вимблдон.

Шведскиот тенисер Роберт Линдштед доби силен удар во главата … За среќа, добро помина без последици.

Неговата партнерка Летонката Јелена Остапенко беше на сервис. Линдштед во тој клучен момент се помести и топката го удри во главата со брзина од 160 километри на час.

Швеѓанецот брзо дојде на себе, а се чинеше дека на Јелена потешко и падна таа несреќа.

Не и беше сеедно …

Коментирај