(Видео) Милан има светла иднина – Ова дете постигна гол за кој зборува цела Италија!

0
422

Ова талентирано дете на Милан им донесе победа на младите „росонерите“ до 15 години против Верона од (2:1).

Но она што остана за паметење е фантастичниот гол за кој зборува цела Италија!

15-годишниот Габриеле Алези постигна гол од центар за 2:1 и тоа само некоку секунди откако тимот на Верона израмни на 1:1.

Младиот „росонер“ со фантастичен и прецизен шут го лобуваше противничкиот голман од центарот на игралиштето.

Погледнете го овој евро гол од половина терен….

Коментирај