(ВИДЕО) Македонскиот голман Ќосевски постигна гол од 80 метри

0
1178

Македонскиот голман кој го чува голот на босанскиот клуб Железничар Ведран Ќосевски, е во фокусот на вниманието во БиХ затоа што постигна неверојатен погодок за реми во 93. минута против Широки Бријег.

Ќосевски, кој од скоро беше дел од репрезентацијата на БиХ, но е роден во Велес, успеа да го совлада противничкиот голман од неверојатни 80 метри.

Погледнете го видеото:

Коментирај