ВИДЕО: Mакедонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и новозаболени – Заев и Филипче се виновни

0
173

Нова нормалност во Република Македонија може да има само без Зоран Заев и СДСМ, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на Фејсбук каде објави и видео.

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени. Тоа не може да биде новата нормалност, тоа е новата катастрофа за Македонија. Одговорноста има име.Филипче е виновен! Заев е виновен, напиша Николоски.

Коментирај