(ВИДЕО) Мајсториите на Барди во Топ 10 во Примера

0
357

Македонскиот репрезентативец Енис Барди воодушеви во својата прва сезона во Примера во дресот на Леванте.

Барди имаше одлична сезона во Леванте каде покажа дека е мајстор за изведување на слободни удари.

Македонецот денес доби големо признание бидејќи два негови гола се најдоа во Топ 10 во Примера за сезоната која измина.

Извор: sportski.mk

Коментирај