(Видео) Лути ривали, но големи пријатели – Како помина средбата на Новак и Рафа?

0
305

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал сакаат на мастерсот во Мадрид да го поправат впечатокот од претходните турнири на земја.

Србинот и Шпанецот можат да се сретнат само во завршната фаза, но тие се состанаа на тренинг!

Надал се подготвуваше да го напушти теренот во моментот кога пристигна Ѓоковиќ.

Двајцата пријатели и големи ривали најдругарски се поздравија…

Коментирај