(Видео) Лудило во соблекувалната на Сити – Како се славеше новата титула!

0
249

Фудбалерите на Манчестер Сити освоија се што можеше оваа сезона да се освои во фудбалска Англија и испишаа нова историја.

Сити со победата над Ватфорд од 6-0 во финалето на ФА Купот ја комплетираа историската тројна круна во Англија.

„Граѓаните“ претходно ги освоија Лига Купот и Премиер лигата, а вчера конечно можеа да ги прослават трите трофеи.

Економот Брендан Ештон е најсаканата личност во соблекувалната на Сити, направи лудо шоу во соблекувалната.

Коментирај