ВИДЕО: Љубе Бошковски исвиркан од народот – Му порачаа дека е непожелен гостин на Илинден

0
490

Љубе Бошкоски, посебен советник за странски инвестиции во Кабинетот на премиерот Зоран Заев, денеска беше исвиркан на прославата по повод големиот празник Илинден.

На одбележувањети на годишнината од Илинденското востание, Бошкоски кој со кренати раце сакаше да го поздрави народот, беше дочекан со извици на негодување.


Извор: Република

Коментирај