ВИДЕО: Леле, леле што направивме? – Легендарни моменти од македонскиот спорт

0
263

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро е да се потсетиме на легендарните моменти од македонскиот спорт.

Најголем репрезентативен успех на Македонија е секако пласманот во полуфиналето од Европското првенство во кошарка во 2011 година.

На тоа првенство остваривме голема победа против нашиот јужен сосед Грција (72:58), но секако најважна беше победата над Литванија која не однесе во полуфинале.

Извор: Спортски.мк

Коментирај