ВИДЕО: Легендарниот Шекил О’Нил се бореше во октагон и тоа со поранешен шампион

0
372

Легендарниот Шекил О’Нил со години размислува за ММА спортот.

Сега прославниот кошаркарски центар конечно влезе во октагон и тоа со поранешниот шампион во полутешка категорија Форест Грифин.

Во продолжение погледнете како изгледаше борбата на славниот кошаркар.

Извор: sportski.mk

Коментирај