ВИДЕО: Леброн на 15 години играл против Џордан и го „смачкал“!

0
274

Во кошарката често пати луѓето зборуваат и споредуваат за тоа кој е подобар кошаркар од Леброн Џејмс и Мајкл Џордан.

Гласовите веројатно ќе бидат поделени и Џордан и Леброн имаат свои фанови, а исто така и двајцата си имаат и аргументи. Но, постојат сведоци кои зборуваат дека Леброн го победил Џордан кога имал само 15 години, тогаш Мајкл бил во залезот на кариера со 38 години.

Контроверзниот Мета Вордл Пис, повеќе познат како Рон Артест на неговиот Инстаграм профил зборуваше шшто се случувало на дуелот пред 20 години.

„Леброн на 15 години го прегази Мајкл. Ниту еден друг кошаркар на таа возраст не можеше да го победи Џордан. Беше голем и тешко можеше да се задржи“, расакажуваше поранешениот кошаркар на Индијана и Лејкерси.

Зa натпреварот кој му овозможил на Леброн да игра против својот идол нема податоци и видеа.

Коментирај