Видео: Комичен автогол го одбележа викендот во Серија А

0
237

Автоголот кој го постигна фудбалерот на Киево, Емануеле Џакерини го одбележа фудбалскиот викенд во Италија.

Киево тоне се повеќе и повеќе и викендов го запиша седмиот пораз по ред, овој пат од Сасуоло.

„Магарината“ загубија со 2:0, а едниот гол беше навистина комичен.

Извор: sportski.mk

Коментирај