(Видео) Кој вeли дека и во бејзболот нема драми – САД не памети ваква мешаница!

0
200

Сме присуствувале на безброј инциденти и немили настани на многу спортски натпревари, дали фудбал, кошарка, рагби, ракомет….

Но реткост е тоа во американскиот бејзбол спорт. Ете и тоа се случи на MЛБ мечот помеѓу Црвените од Синсинати и Пиратите од Питсбург.

Истиот беше прекинат поради масовна тепачка која ја започна играчот на Редси, Гарет кој тргна сам на цела противничка клупа.

Сепак, причина за тоа беше инцидентот неколку минути претходно кога Кела од Пајретс со топка го удри во глава противничкиот играч Дитрих.

Погледнете ја оваа голема мешаница на теренот…

Коментирај