ВИДЕО: Кладилница – Нов клип од стенд-ап комичарот Бојан Велевски

0
6111

Актерот и стенд-ап комичар Бојан Велевски на својот Јутјуб акаунт објави ново видео со наслов „Кладилница“. Во ова 12-минутно видео Велевски кажува анегдоти и случки поврзани со обложувалниците и луѓето кои се среќаваат таму.

„Кладилница ти е исто као жена… секој викенд ја частиш, а она упорно не ти дава!“

„Ако беше муабетот дека ќе праиш пари на кладилница, зошто онда има 10 шалтери за уплата, а само еден за исплата?!„

„Има два типа на жени: комплицирани и покомплицирани!
Еве види колку списанија има за жени и све ти е јасно:
– За облека, диети, шминки, акцесорис, секс…
А за мажи има само едно – Билтен“

Ова беа неколку цитати кажани од комичарот Бојан Велевски, останатите погледнете ги на следниот линк:

 

Коментирај