ВИДЕО: Ќе ве наежи и ќе ве расплака – Славен рапер направи спот за Коби Брајант

0
189

Еден од најемотивните моменти на Олстар-викендот во Чикаго, каде што мечот меѓу ѕвездите помина со оддавање на почит кон неодамна починатиот Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и останатите жртви во падот на хеликоптерот, се случи пред да почне средбата.

Пред големиот спектакл во НБА планетата ја воодушеви познатиот рапер Др Дре, кој на свој начин му оддаде почит на Коби и направи одличен, краток спот во кој ги состави најпознатите звуци на своите песни, но и познати моменти на легендарниот кошаркар.

Коментирај