Видео: Како реагираат играчите на Јуве кога Роналдо ќе погреши на тренинг!

0
484

Роналдо очигледно многу брзо се спријатели со новите соиграчи, кои имаат интересни реакции кога Роналдо ќе погреши на тренинг.

Една таква ситуација ја искористија Даглас Коста и Дибала кои „умреа од смеа“ кога погреши Португалецот…

Погледнете:

Praia de areia contra Praia de pedra !!! Deu Noix né @paulodybala @juventus

A post shared by ⚡️DC11⚡️ (@douglascosta) on

Извор: taratur.mk

Коментирај