Видео: Како дел од хорор филм – Мекгрегор со језива порака го најави враќањето во рингот

0
331

Најголемата УФЦ Конор Мекгрегор се враќа во октагон на 6 октомври и тоа е денот кој сите фанови на УФЦ со нетрпение го очекуваат.

Ирецот после скоро две години ќе има борба, а тоа ќе биде вистински спектакл против шампионот во лесна категорија непоразениот Кхабиб Нурмагомедов.

Обложувалниците засега му даваат предност на Кхабиб. Тој според првите коефициенти е голем фаворит, но сигурно дека и Мекгрегор ќе има што да каже во оваа пресметка.

Конор своето враќање го најави во голем стил, преку својот Инстаграм профил во видео кое наликува на дел од хорор филм.

Извор: sportski.mk

Коментирај