ВИДЕO: Како да ги направите најубавите ребра на скара?

0
719

Љубителите на месо ќе се сложат дека ребрата се еден од нивните омилени специјалитети, особено кога се направени на скара.

Без разлика дали ќе се одлучите за говедски или свински, научете ги основните правила за подготовка на месото за да станете вистински мајстор за ребра и да ги одушевите сите следниот пат кога ќе ја распалите скарата.

Сосот е магичната состојка, но тоа сигурно веќе го знаевте.

Коментирај