ВИДЕО: Италијанка со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза на СП

0
1599

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе го освои бронзениот медал на Светското првнество во ритумичка гимнаситка кое се одржува во Софија. Таа имаше брилијантна изведба и тоа со македонската „Зајди, зајди“, па се искачи на подиумот иако беше осмопласирана пред завршните настапи.

Александра Агургукулезе е родена во Романија, но живее во Удине и е дел од италијанската репрезентација.

Со својот настап таа ги воодушени судиите, па успеа да обезбеди бронзен медaл, иако беше осмопласирана пред завршните настапи.

Коментирај