(ВИДЕО)ИНЦИДЕНТ ВО ФОРМУЛА 1: Кими Раиконен прегази механичар на Ферари

0
351

Во втората трка во Формула 1 , што се вози во Бахраин, ја одбележа сериозниот инцидент во кој учествуваше возачот на Ферари, Кими Раиконен.

При средина од трката Раиконен влезе во пит-стоп, но не забележа дека левата задна гума не му е наместена, тргна предвреме и притоа прегази еден од механичарите на Ферари.

Раиконен потоа не можеше да ја продолжи трката и го остави болидот пред гаражата, додека механичарот мораше на носилки да биде пренесен во блиската амбуланта.

Погледнете го инцидентот:

Коментирај