ВИДЕО: Игуаин двоен стрелец за победата на Јувентус против Монако

0
523

Шампионот на Италија Јувентус синоќа како гостин постигна победа од 2:0 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите против Монако.

Стрелец на двата гола за Јувентус беше Гонзало Игуаин во 29. минута и во 59. минута.

Погледнете ги говолите и најдобрите моменти од овој дуел:

Јувентус на дуелите од Лигата на шампионите нема примено гол 621 минута.

Реванш натпреварот се игра во Торино на 9 мај.

Во второто полуфинале во вторникот Реал Мадрид го совлада Атлетико Мадрид со 3:0.

Коментирај