(ВИДЕО) Ѓорчев распали: Со кое лице Нина Групер ќе стане министерка кога дели 12.500 денари плата на вработените?

0
747

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска од собраниската говорница распали по новата министерка за финансии Нина Ангеловска.

Тој побара одговор на прашањето, како Ангеловска ќе стане министерка кога во нејзината фирма дели плата од 12.500 денари на ИТ Инжинери и дали дава плата на рака.

Извор: лидер.мк

Коментирај