ВИДЕО: Голот на Стоилов избран за најубав во полуфиналето на СЕХА Лигата

0
1126

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион.

Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум гола од седум шута, а капитенот на вардарци го има најубавиот гол на мечот во избор на СЕХА.

Коментирај