ВИДЕО: Голман во Ла Лига направи комичен кикс и прими гол меѓу нозе

0
539

Екипите на Џирона и Еибар ја отворија денешната програма во шпанското првенство, а оваа средба ни донесе и еден кикс на голманот на гостите.

Српскиот голман, Марко Димитровиќ не успеа да прифати навидум лесна топка која на крајот помина низ неговите нозе и заврши во мрежата, ова беше погодок за изедначување на 1:1. Стрелец беше Стуани.

Извор: sportski.mk

Коментирај