(Видео) Го стигна баксузот и Леброн во Лејкерс – Ова за првпат му се случува во кариерата!

0
309

Лос Анџелес Лејкерс синоќа загуби од Бруклин Нетс со 106:111, и со тоа ги загуби и теоретските шанси за пласман во плејофот.

На тимот од Л.А. не помогна ни привлекувањето на големата ѕвезда Леброн Џејмс ова лето.

Лејкерс е рангиран на 11-то место на Западната конференција со 31 победи и 41 пораз.

Тоа значи дека за прв пат по 14 години, „кралот” нема да игра во НБА плејофот.

Коментирај