ВИДЕО: Героски потсети како Заев и Шекеринска ветуваа дека никогаш нема да го сменат името и Уставот

0
3560

Новинарот Бранко Героски при гостувањето на „24 Анализа“ потсети што говореа Зоран Заев и Радмила Шекеринска пред да дојдат на власт што ветуваа на граѓаните дека никогаш името нема да се смени, но кога дојдоа го сменија веднаш.

Господинот Зоран со неговиот потег велеше – „Никогаш нема да го промениме Уставот“. Г-ѓа. Шекеринска велеше – „Во НАТО ќе влеземе со името Република Македонија“. Беше кажано на Уставот промена „НЕ“, промена нема да има, потенцира Героски.

Коментирај